o firmie
opryskiwacze
Pilmet
opryskiwacze
Kwazar
części
podzespoły
oleje smary
serwis
doradztwo
kontakt
zumi
(2kB) Opryskiwacze PILMET

Nasza firma zajmuje się dystrybucją opryskiwaczy FMR "PILMET".

  Oferujemy:

 • OPRYSKIWACZE POLOWE PRZYCZEPIANE
  Opryskiwacze Pilmet Elara

  Przeznaczone są dla rolników gospodarujących na średnich i dużych areałach. (13kB) Te nowoczesne opryskiwacze są wygodne w obsłudze dzięki hydraulicznemu opuszczaniu i podnoszeniu belki polowej. Zastosowany w siłowniku podnoszącym belkę zamek hydrauliczny zabezpiecza ją przed samoczynnym opadaniem podczas przejazdów roboczych. Rozkładanie i składanie belki polowej do pozycji transportowej odbywa się ręcznie. W celu zwiększenia funkcjonalności maszyny, układ podnoszenia belki został wyposażony w możliwość zmiany w pionie położenia ramy wynoszącej, pozwalając tym samym indywidualnie dostosować jej odległość od podłoża. Szerokość robocza belki to: 1. 12m i 15m w opryskiwaczach o pojemności 1000l 2. 12m, 15m i 18m w opryskiwaczach o pojemności 1200l 3. 15m, 16m i 18m w opryskiwaczach o pojemności 1600l Belka polowa zawieszona jest na cięgnach stanowiących trapezowy układ stabilizacji biernej, który podczas jazdy roboczej przez muldy, kamienie i nierówności terenu chwilowo zmniejsza niepożądane wychylenia w pionie belki umożliwiając utrzymanie rozpylaczy w stałej odległości od płaszczyzny uprawy, co zapewnia równomierne pokrycie środkiem chemicznym opryskiwanej powierzchni. PILMET oferuje także belki z pełną hydrauliką do opryskiwaczy Elara 1200 i 1600.

  Opryskiwacze Pilmet Europa

  (14kB) Nowoczesne opryskiwacze Europa przeznaczone są dla rolników gospodarujących na dużych areałach. Spełniają wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Do opryskiwaczy Europa oferowana jest belka polowa o szerokości 18m, 21m lub 24m, natomiast opcjonalnie możliwe jest wykonanie belki o szerokości 20m. Belka polowa oferowana jest z pojedyńczymi oprawami rozpylaczy, bądź trzy-, cztero- i pięciopozycyjnymi głowicami opryskowymi, umożliwiającymi szybką zmianę rozpylacza przez obrót bez potrzeby demontażu i kłopotliwej ich wymiany oraz indywidualne zamknięcie wypływu cieczy. Opryskiwacz może być oferowany z pianowym znacznikiem szerokości oprysku, zapewniającym skuteczne oznakowanie opryskiwanego obszaru. Konstrukcja ramy umożliwia stosowanie dyszla sztywnego lub skrętnego, a wysokie koła zapewniają duży prześwit.

  Opryskiwacze Pilmet Kallisto

  (15kB) Przeznaczone są dla rolników gospodarujących na średnich i dużych areałach. Do opryskiwaczy Kallisto oferowana jest belka polowa o szerokości roboczej 18m. Opryskiwacz Kallisto 2018E posiada belkę hydraulicznie podnoszoną i opuszczaną, a ręcznie rozkładaną i składaną, natomiast belka polowa w opryskiwaczach Kallisto 2018P i 2518P wyposażona jest w pełną hydraulikę - podnoszenie, opuszczanie, rozkładanie i składanie. Zastosowany w siłowniku podnoszącym belkę zamek hydrauliczny zabezpiecza ją przed samoczynnym opadaniem podczas przejazdów roboczych. Belka polowa zawieszona jest na cięgnach stanowiących pojedyńczy lub podwójny trapezowy układ stabilizacji biernej, (dla Kallisto 2018P i 2518P podwójny układ trapezowy podnoszący jakość stabilizacji) który podczas jazdy roboczej przez muldy, kamienie i nierówności terenu chwilowo zmniejsza niepożądane wychylenia belki umożliwiając utrzymanie rozpylaczy w stałej odległości od płaszczyzny uprawy, co zapewnia równomierne pokrycie środkiem chemicznym opryskiwanej powierzchni. Na zamówienie belka może być wyposażona w czteropozycyjne oprawy rozpylaczy, umożliwiające szybką i komfortową zmianę rozpylacza oraz miejscowe wyłączenie oprysku.


 • OPRYSKIWACZE POLOWE ZAWIESZANE

  Opryskiwacze Leda

  (11kB) Przeznaczone są dla rolników gospodarujących na małych powierzchniach. Ich niewątpliwym atutem jest wysoka jakość oprysku i niezawodność działania.
  Opryskiwacze Leda oferowane są z belkami polowymi o szerokości 10m (do pojemności 300l) i 12m (do pojemności 400l).
  Belka polowa składana jest krzyżowo (Leda 300) lub w pakiet (Leda 400). Belka polowa pakietowa jest wyposażona w stabilizację bierną trapezową, a dodatkowo na zamówienie można zainstalować na niej czteropozycyjne oprawy rozpylaczy, umożliwiające szybką i komfortową zmianę rozpylacza. Niewątpliwym atutem tych opryskiwaczy jest także niewygórowana cena w zestawieniu z wysoką jakością materiałów i starannością wykonania.

  Opryskiwacze Metis

  (11kB) przeznaczone są przede wszystkim dla gospodarstw posiadających rozczłonkowane pola o nieregularnych kształtach i skosach. Konstrukcja opryskiwacza umożliwia łatwe manewrowanie, szczególnie na terenach okresowo podmokłych i grząskich. Wysoka jakość wykonania opryskiwaczy sprawia, że rolnicy uzyskują oszczędności w zużyciu środków chemicznych i równocześnie uzyskują większe plony.

 • OPRYSKIWACZE SADOWNICZE
  Opryskiwacze Pilmet Nysa
  (9kB) Nowoczesne opryskiwacze Europa przeznaczone są dla rolników gospodarujących na dużych areałach. Spełniają wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.
  Do opryskiwaczy Europa oferowana jest belka polowa o szerokości 18m, 21m lub 24m, natomiast opcjonalnie możliwe jest wykonanie belki o szerokości 20m. Belka polowa oferowana jest z pojedyńczymi oprawami rozpylaczy, bądź trzy-, cztero- i pięciopozycyjnymi głowicami opryskowymi, umożliwiającymi szybką zmianę rozpylacza przez obrót bez potrzeby demontażu i kłopotliwej ich wymiany oraz indywidualne zamknięcie wypływu cieczy.
  Opryskiwacz może być oferowany z pianowym znacznikiem szerokości oprysku, zapewniającym skuteczne oznakowanie opryskiwanego obszaru. Konstrukcja ramy umożliwia stosowanie dyszla sztywnego lub skrętnego, a wysokie koła zapewniają duży prześwit.
  Opryskiwacze Pilmet Ślęza
  Przeznaczone są do sadów o większej powierzchni. Do opryskiwaczy Ślęza oferowana jest szeroka gama przystawek: (11kB)
  • okrągłe
   o średnicy O 800, przeznaczone do tradycyjnie prowadzonych sadów
   o średnicy O 900 - CHMIEL (montowane w opryskiwaczu o pojemności 2000l), przeznaczone do oprysku chmielu
  • kolumnowe
   JAG, przeznaczone do oprysku krzewów
   SAD, przeznaczone do tradycyjnie prowadzonych sadów
   SUPERNOVA, przeznaczone do oprysku wysokich nasadzeń
   DUET, które - dzięki zastosowaniu dwóch wirników przeciwbieżnych i współosiowych - umożliwiają bardzo równomierne rozłożenie strumienia powietrza na lewą i prawą stronę
  • rurowe
   OKTOPUS, które z powodzeniem można zastosować zarówno w sadach, jak i uprawach krzewowych. Konstrukcja przystawki umożliwia pracę w dwóch różnych pozycjach - pionowej (do wysokich drzew) oraz poziomej (do niskich upraw krzewowych). Występuje w wersjach 4+4 i 5+5 indywidualnych kierownic powietrza.
  Rama opryskiwacza wyposażona jest w wysuwany stopień ułatwiający dostęp do wlewów oraz w koło podporowe, umożliwiające przetaczanie opryskiwacza bez konieczności agregowania go z ciągnikiem.
  Opcjonalnie oferowana jest oś rozsuwana, która zwiększa stabilność opryskiwacza na nierównościach terenu.
 • OPRYSKIWACZE WARZYWNICZE

  Opryskiwacze Pilmet Tebe 600
  (11kB) Przeznaczony jest do oprysków ze wspomaganiem powietrznym. Pozwala na ochronę upraw warzywnych (kapusta, kalafior, buraki itp.) lub owocowych (truskawki), nadaje się także do ochrony ziemniaków. Do tłoczenia powietrza wspomagającego oprysk służy wentylator promieniowy. Belka polowa przystosowana jest do upraw rzędowych. Wyposażona jest ona w dziesięć dyfuzorów powietrza, które można dowolnie ustawiać w trzech płaszczyznach.
  Na dyfuzorach zamocowane są dwupozycyjne głowice opryskowe wyposażone w zawór przeciwkroplowy. Umożliwiają one łatwą zmianę typu rozpylacza (wydatku cieczy) lub miejscowe wyłączenie oprysku.
 • OPRYSKIWACZE UNIWERSALNE
  Opryskiwacze Pilmet Karme
  (9kB) Posiadają wszechstronne zastosowanie w gospodarstwach domowych. Służą do dokonywania oprysku kwiatów, upraw szklarniowych, pojedynczych drzew i krzewów. Ponadto z powodzeniem są wykorzystywane do mycia i spłukiwania pomieszczeń gospodarczych, chodników, urządzeń i maszyn. Opryskiwacze Karme służą także do dokonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych i deratyzacyjnych. Charakteryzują się wysoką wydajnością. Długi na 50m, wysokociśnieniowy wąż zakończony lancą daje możliwość łatwego użytkowania i dokładnego oprysku bez konieczności przestawiania maszyny. Możliwość regulacji strumienia cieczy w rękojeści znacznie poprawia wygodę i łatwość użytkowania. Jako standardowe wyposażenie PILMET oferuje składane rączki, ułatwiające transport i przechowywanie opryskiwacza oraz bęben nawojowy.